Gimnazjum w Halinowie zagrało z Wielką Orkiestrą !

21.01.201317:58

Beata

Po kilku latach przerwy odważnie podjęliśmy decyzję o włączeniu się w ogólnopolską akcję WOŚP. Powołany sztab w składzie: Renata Jasińska, Małgorzata Saniewska , Agata Sokołowska wraz 28. uczniami, wolontariuszami przeprowadził w Zespole Szkół w Halinowie 21. Finał WOŚP. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na ratowanie dzieci i godną opiekę medyczną dla seniorów. Już w piątek 11 stycznia wolontariusze odwiedzili sąsiadujące szkoły w Chobocie, w Brzezinach i w Okuniewie i tam kwestowali na rzecz Orkiestry.
               Dnia 12 stycznia 2013 r. w szkole odbyła się impreza kulturalno-rozrywkowa towarzysząca tej akcji. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół młodzieżowy „Animal Bar”, który rozgrzał publiczność. Kolejnym punktem programu był występ grupy teatralnej „Skruda” z pokazem tańców towarzyskich. Nie zabrakło w nim ostrego tanga i gorącej samby, jednakże największy aplauz wśród publiczności zyskał hit tegorocznego karnawału „Gangnam Style”. Miłośnikom sportu nie zabrakło emocji podczas meczu rozegranego pomiędzy nauczycielami, uczniami a absolwentami. Bardzo podobały się także występy małych tancerzy ze szkoły tańca „Mako” w Sulejówku. Na odważnych gości czekał również krótki kurs nauki walca.
               Pani Kinga Mucha z wielką werwą i energią poprowadziła aukcję przedmiotów przesłanych przez WOŚP oraz podarowanych przez uczniów, nauczycieli i sympatyków Orkiestry.
               Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta OSP z Liwu, która …bez zadęcia zagrała pod batutą Piotra Szczepanika. Ogromną niespodzianką było przekazanie na aukcję batuty Orkiestry, której dumną posiadaczką została pani Dyrektor Ewa Kupiec. Dodatkową atrakcją była możliwość dyrygowania orkiestrą! Swój ostatni utwór muzycy zagrali pod batutą Dyrekcji ZS w Halinowie.
               Jakże lubimy niespodzianki! I tak stało się tym razem. Pod czujnym okiem strażaków z OSP     z Długiej Kościelnej na salę wjechał ogromny tort, ozdobiony fajerwerkami.
               W zorganizowanie imprezy włączyli się sponsorzy. W tym miejscu z całego serca dziękujemy instytucjom i osobom: Bankowi Spółdzielczemu w Halinowie, Drukarni Taurus, Gminnej Spółdzielni SCH, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu w Halinowie, Piekarni „Megma”, p. A. Tkaczyk z Pizzerii „Stacja”, p. K. Sęk z Kwiaciarni „Magnolia”, p. K. Goździewskiej, pp. Kwiatkowskim  oraz  p. T. Hutkowskiemu.
                                     
Oj, działo się, działo!
            W bardzo mroźną niedzielę 13 stycznia od wczesnych godzin porannych gimnazjaliści kwestowali na rzecz WOŚP. Opiekę nad młodzieżą sprawowały założycielki sztabu oraz strażacy z OSP w Długiej Kościelnej, którzy późnym popołudniem zawieźli grupę wolontariuszy do Studia TVP2.
               Wieczorem po zliczeniu wszystkich puszek okazało się, że uzbieraliśmy        …….12 868,76 zł
Hurra! Wielkie podziękowanie dla wszystkich ludzi dobrej woli.
 
                                                                                                           Sztab Orkiestry
           

 
 

26.03.2015

Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej Sołectwa Józefin - 24 kwietnia 2015 roku

14:40

Mariusz

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

26.03.2015

Transmisja z VI sesji Rady Miejskiej w Halinowie

12:55

Mariusz

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

25.03.2015

Zapraszamy na mecz III ligi siatkówki: Lesan Halinów - MOS WOLA - 28.03.2015

10:50

Mariusz

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

24.03.2015

PGE SA informuje o przerwach w dostawie prądu w Gminie Halinów

10:00

Mariusz

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

04.05.2012

XIII Mistrzostwa Polski Kalaki Eskrima w Halinowie

10:15

Dorota

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

12.12.2014

NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW W GMINIE HALINÓW NA ROK 2015 – EKO-SAM-BIS

11:28

Mariusz

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wszelkie prawa zastrzeżone: Gmina Halinów

Projekt i wykonanie: Maxus Net Communications

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu