Przejście do strony głównej

XIII Mistrzostwa Polski Kalaki Eskrima w Halinowie

04.05.201210:15

Dorota


Organizatorem Mistrzostw Polski była Polska Federacja Combat Kalaki, Gminne Centrum Informacji w Halinowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Halinów. Patronat honorowy nad zwodami, które odbyły się w sobotę 21 kwietnia w Zespole Szkół w Halinowie objął Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski.

 

Mieszkańcy gminy Halinów kolejny rok z rzędu z zaciekawieniem oglądali Mistrzostwa Polski Kalaki. Walki były bardzo zacięte bowiem tegoroczne mistrzostwa były sprawdzianem przed zbliżającym się Meczem Międzypaństwowym Polska - Węgry oraz Mistrzostwami Świata, które odbędą się w lipcu na wyspie Cebu w Filipinach. – powiedział Michał Góras z GCI w Halinowie.

 

 W Mistrzostwach Polski wystartowało 132 zawodników z 14 klubów, którzy walczyli w pięciu konkurencjach, z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe - walki kulate do pierwszego trafienia, walki kulate ciągła, musical forms, walki full kontakt na jeden kij, walki ful kontakt na dwa kije.

 

Prezes Polskiej Federacji Combat Kalaki Jan Nycek podziękował organizatorom, a specjalne podziękowanie w imieniu władz Halinowa odebrał Sekretarz Halinowa Robert Grubek oraz Marcin Pietrusiński – Przewodniczący Rady Miejskiej.

 

W zawodach wystartowali najlepsi z najlepszych, aby ostatecznie zakwalifikować się do reprezentacji kraju. Wszystkie walki obserwował selekcjoner, a jednocześnie Prezes Polskiej Federacji Combat Kalaki Jan Nycek. W jego opinii w trakcie mistrzostw było wiele wspaniałych i ciężkich walk, każdy chciał wypaść jak najlepiej. Czasami to przeszkadzało ponieważ w walkach było zbyt wiele emocji, co przysłoniło trochę kunszt szermierczy.

 

Dużym zaangażowaniem wykazali się zawodnicy reprezentujący gminę Halinów, którzy wywalczyli sobie 6 medali Mistrzostw Polski (jedno złoto, trzy srebra i dwa brązy). Trzy medale zdobył Dominik Szostak: złoto w kategorii walk na dwa kije  Senior, srebro w kategorii walk na jeden kij senior+ 90 kg oraz brąz w kategorii walk kulate do pierwszego trafienia. Dwa srebrne medale wywalczył najmłodszy zawodnik z Halinowa Adrian Lema w kategorii dzieci na jeden kij oraz kategorii walk kulate do pierwszego trafienia młodzik. Ambitnie o medale walczyli także Mikołaj Górski, który po zaciętych pojedynkach zdobył brąz w kategorii walk Junior 70 kg na jeden kij oraz Sławomir Śledź w kategorii walk na dwa kije old senior, który przegrał nie z przeciwnikiem, a z własną chorobą ostatecznie zdobywając brązowy medal.

 

XIII Mistrzostwa Polski to także udany debiut  dziewięciu podopiecznych Dawida Matwieja III DAN Instruktora Taekwon-do i Samoobrony z Akademii Sztuk Walki z Dębego Wielkiego. Michał Sobieraj wywalczył srebrny medal w kategorii walk kulate do pierwszego trafienia kadet, a Natalia Steczek zdobyła brązowy medal w kategorii walk kulate dziewcząt.

 

Opracował:

Michał Góras

GCI


 >>>>Zobacz galerie zdjęć

Gmina Halinów

Aktualności:

Najnowsze
Najpopularniejsze

 

ZIMOWEUTRZYMANIEDROG-baner

 

banerek nabor.

 

REWITALIZACJA-baner

ZIT

1


Informacje w sprawie budowy autostrady A2

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

 

patronatv2


Karta dużej rodziny - rodzina.gov.pl

Gminne Centrum Kultury

baner_gluchoniemi-2_prawy

baner kas

 

Wszelkie prawa zastrzeżone: Gmina Halinów

Projekt i wykonanie: Maxus Net Communications

Program regionalny - Narodowa Strategia Spójności Mazowsze  serce Polski Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu